Понад 60% громадян України взагалі не використовують технології штучного інтелекту. Про це свідчать результати всеукраїнського опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у лютому-березні 2025 року.
За даними дослідження, лише 17% українців можна вважати регулярними користувачами ШІ, тоді як у США цей показник торік становив 55%. Найактивніше штучний інтелект використовує молодь — серед вікової групи 18-29 років регулярно застосовують ШІ-технології 54% респондентів. Натомість серед людей старших за 60 років таких лише 4%.
Значний вплив на використання штучного інтелекту має місце проживання та фінансовий стан українців. У великих містах з населенням понад 500 тисяч жителів регулярно користуються ШІ 25% опитаних, тоді як серед сільського населення — лише 9%. Серед заможних громадян, які “можуть дозволити собі практично все”, активно застосовують ШІ 39%, а серед найбідніших верств — лише 4%.
Попри незначне використання, рівень обізнаності про технології штучного інтелекту в Україні досить високий — 88% українців знають про його існування. Однак ставлення до ШІ досить обережне — 45% респондентів вважають, що він містить багато ризиків і наближає до значних проблем, тоді як 39% бачать у штучному інтелекті фактор прогресу і кращого майбутнього.
Президент КМІС Володимир Паніотто наголошує, що для забезпечення стабільного майбутнього Україні необхідно активно підтримувати розвиток ШІ, інвестуючи в дослідження та впроваджуючи програми навчання для населення.
Зауважимо – згідно з новим дослідженням PricewaterhouseCoopers (PwC) “Цінність у русі”, впровадження штучного інтелекту має потенціал значно прискорити світове економічне зростання. Експерти прогнозують, що ШІ може збільшити глобальний ВВП на 15 відсоткових пунктів до 2035 року, додаючи щороку близько 1 відсоткового пункту до темпів економічного росту.