Українська банківська система продовжує нарощувати запас ліквідності на початку 2025 року. За оперативними даними, обсяг гривневих коштів на рахунках фізичних осіб протягом лютого збільшився на 2,3%, відображаючи позитивну динаміку довіри населення до фінансових установ країни в умовах складної економічної ситуації.
Про це пише пресслужба Національного банку України. Також зросли і гривневі кошти на рахунках бізнесу – на 2,3% за лютий, що дозволило компенсувати більшу частину січневих ситуативних сезонних відпливів.
Аналітики відзначають, що така динаміка свідчить про повторення довоєнної тенденції. Тоді надходження на рахунки клієнтів зростали наприкінці календарного року, потім скорочувалися на початку наступного, але швидко відновлювалися без негативного впливу на загальний стан ліквідності банківської системи.
Станом на початок березня 2025 року загальний обсяг гривневих коштів клієнтів у банках досяг рівня 1,9 трильйона гривень. З початку повномасштабного вторгнення цей показник подвоївся, попри всі економічні виклики воєнного часу. Цей значний фінансовий ресурс є міцною основою для подальшого розширення інвестиційної діяльності та кредитування, наголосили у НБУ.
Важливим показником стабільності банківського сектору є те, що фінансові установи із запасом виконують нормативи як короткострокової, так і довгострокової ліквідності. Крім того, обсяги високоякісних ліквідних активів перевищують показники, які були зафіксовані до початку повномасштабного вторгнення, що свідчить про значний запас міцності системи.
Нагадаємо – НБУ представив Огляд банківського сектору за IV квартал 2024 року. Тоді чисті активи банків збільшилися на 16,2% протягом року, причому вкладення в ОВДП зросли на 11,2% за останній квартал та більш ніж на третину за весь рік. Водночас обсяг вкладень у депозитні сертифікати НБУ скоротився на 11,6% за рік.