Всупереч повній забороні на криптовалюти, запровадженій Пекіном у 2021 році, китайські суди протягом багатьох років встановлюють, що власники віртуальних активів мають права власності. Народний суд у Китаї опублікував звіт про законність віртуальних активів, де аналізуються кримінально-правові аспекти цих активів.
Як зазначається у документі, суд визначив у своєму звіті, що віртуальні активи є законною власністю та охороняються законом.
Народні суди Китайської Народної Республіки здійснюють судову владу незалежно і не схильні до втручання з боку адміністративних або громадських організацій. Ці суди розглядають кримінальні, цивільні та адміністративні справи та економічні суперечки.
У звіті під назвою “Ідентифікація атрибутів віртуальної валюти та розпорядження майном” визнається, що віртуальні активи мають економічні атрибути та можуть бути класифіковані як власність. Хоча Китай вважає всі іноземні цифрові активи незаконними, запровадивши повну заборону, віртуальні активи, що належать приватним особам, мають вважатися легальними та захищатися законом у рамках поточної політики, сказано у звіті.
У доповіді також запропоновано заходи щодо боротьби зі злочинами, пов’язаними з віртуальними активами.
Китай запровадив повну заборону на діяльність, пов’язану з криптовалютами, та заборонив іноземним біржам криптовалют пропонувати свої послуги клієнтам на материковій частині. Однак, попри ворожу національну політику щодо цифрових активів, китайські суди займають протилежну позицію щодо біткоїна та інших цифрових активів упродовж багатьох років.
Перший випадок такої розбіжності виник у вересні 2022 року, коли юрист довів, що власники криптовалют у Китаї захищені законом у разі крадіжки, незаконного присвоєння чи порушення кредитної угоди, попри заборону криптовалюти. Пізніше, у травні 2022 року, Шанхайський суд підтвердив, що біткоїн кваліфікується як віртуальна власність і, отже, підпадає під права власності.