Китайський стартап зі штучного інтелекту Manus зареєстрував свого ШІ-асистента для внутрішнього ринку Китаю та вперше з’явився в ефірі державних ЗМІ. Влада країни підкреслює свою стратегію щодо підтримки вітчизняних компаній у сфері ШІ, передає Reuters.
Після того як китайська компанія DeepSeek сколихнула Кремнієву долину, випустивши дешеві, але потужні ШІ-моделі, китайські інвестори активно шукають наступний вітчизняний стартап. Розробники вважають, що Manus зможе змінити глобальний технологічний порядок.
Кілька тижнів тому компанія стала вірусною в соціальній мережі X, представивши те, що вона називає першим у світі універсальним ШІ-агентом. За заявами розробників, цей агент здатний приймати рішення та виконувати завдання автономно, потребуючи значно менше вказівок порівняно з ШІ-чатботами на зразок ChatGPT і DeepSeek.
Китайський телеканал CCTV у четвер вперше присвятив ефірний час Manus, опублікувавши відео про відмінності між його ШІ-агентом та чатботом DeepSeek. Того ж дня міський уряд Пекіна оголосив, що китайська версія попереднього продукту Manus, ШІ-асистент під назвою Monica, завершила реєстрацію, необхідну для генеративних ШІ-додатків у Китаї, подолавши важливий регуляторний бар’єр.
Зауважимо – розробники китайського ШІ-чатбота DeepSeek повідомили, що зосередяться на дослідженнях замість отримання прибутку. Засновник стартапу мільярдер Лян Вельфен вирішив не наслідувати конкурентів із Кремнієвої долини, відмовившись скористатися раптовим зростанням продажів.