Агентство Moody’s Ratings знизило кредитний рейтинг США – країна втратила останній ідеальний кредитний показник, який вона утримувала з 1917 року. Тепер США мають рейтинг Aa1 замість найвищого AAA. Провідні агенства Fitch Ratings та S&P також знизили рейтинги американського боргу у 2023 та 2011 роках відповідно.
Як пише CNN, причиною зниження рейтингу стало зростання протягом більш ніж десятиліття державного боргу та співвідношення виплат відсотків до рівнів, які значно перевищують аналогічні показники інших країн з подібним рейтингом. Moody’s прогнозує, що потреби у запозиченнях продовжуватимуть зростати та негативно впливатимуть на американську економіку в цілому.
У відповідь на це рішення Білий дім заявив, що адміністрація Трампа та республіканці зосереджені “на виправленні проблем після Джо Байдена”.
Попри зниження рейтингу, Moody’s оцінює перспективи США як стабільні, частково завдяки тривалій історії ефективної монетарної політики під керівництвом незалежної Федеральної резервної системи. Однак ризики залишаються, оскільки Дональд Трамп нещодавно поставив під сумнів свою повагу до незалежності центрального банку. Водночас країна наближається до літнього дедлайну, коли США можуть оголосити дефолт за борговими зобов’язаннями, якщо ліміт запозичень не буде підвищено.
Нинішній борг США становить $1,8 трлн, що значно перевищує $1,3 трлн у 2011 році. Хоча адміністрація Трампа намагається скоротити витрати через Департамент ефективності уряду під керівництвом Ілона Маска, його законодавча ініціатива може додати ще $3,3 трлн до національного боргу протягом наступного десятиліття.
Зауважимо – раніше компанії США продемонстрували найвищий за останні 8 років рівень прострочення банківських кредитів, попри загальну стабільність економіки та активність споживачів. За даними регулятора, на кінець 2024 року загальна сума прострочених корпоративних позик перевищила $28 мільярдів, збільшившись на $5,4 мільярда порівняно з попереднім роком.