Платіжна компанія та BNPL-гігант Klarna може незабаром зіткнутися зі страйком у своїй шведській штаб-квартирі, якщо керівництву не вдасться укласти колективну угоду з двома профспілками працівників. Профспілки Unionen та Swedish Engineering заявили, що їхні члени розпочнуть страйк 7 листопада, якщо не вдасться досягти угоди.
Як зазначає Bloomberg, переговори тривають з березня, обидві сторони звинувачують одна одну в недобросовісності. Профспілки стверджують, що Klarna неодноразово скасовувала і переносила раніше заплановані переговорні сесії та не виконувала своїх зобов’язань.
Обидві профспілки вийшли з переговорів з Klarna в четвер після кількох років спроб дійти згоди. Вони вимагають укладення колективного договору з такими ж умовами праці, які пропонуються на аналогічних робочих місцях. Це могло б дати працівникам, які втратили роботу, низку додаткових прав, включаючи право на консультації та підтримку під час пошуку нової роботи, додаткову підтримку в разі хвороби, а в деяких випадках — додаткову фінансову підтримку.
Хоча дев’ять з десяти працівників у Швеції охоплені колективним договором, у стартапах і технологічних компаніях вони менш поширені. Прихильники колективних договорів стверджують, що вони є невід’ємною частиною шведської моделі, забезпечуючи хороші та рівні умови для всіх. Противники стверджують, що нові підприємства на сучасному ринку праці потребують більшої гнучкості, ніж пропонують ці угоди.
Профспілки вручили Klarna попередження про страйк. З 7 листопада члени профспілок будуть страйкувати в головному офісі Klarna в Стокгольмі, де, за даними профспілок, працює близько 2 000 співробітників.
Генеральний директор Klarna Себастьян Сємятковський раніше заявляв, що він не впевнений, що колективний договір забезпечить працівникам кращі умови праці, ніж ті, що пропонує компанія зараз.
Коли минулих вихідних переговори зірвалися, він написав у своєму зверненні до працівників про отримання зауваження від співробітників щодо відсутності доказів того, що достатньо велика кількість працівників бажає цих змін. Профспілки нібито також не поділилися з такою інформацією.
Профспілки відповіли, що не захотіли коментувати кількість своїх членів, які працюють у Klarna, оскільки вони не хочуть, щоб Klarna чинила тиск на працівників.