Керівники найбільших банків і небанківських фінансових установ оцінили поточний стан і стійкість фінансового сектору найкраще з 2021 року. Про це свідчать результати “Опитування про системні ризики”, проведеного Національним банком у травні 2025 року.
Майже половина респондентів вважає стан сектору добрим або дуже добрим — це найвищий показник з початку повномасштабного вторгнення. При цьому більшість учасників опитування вказали, що ситуація за останні пів року не змінилася, а три чверті очікують збереження поточної динаміки й надалі.
Оцінки ризиків також змінилися в бік обережного оптимізму. Частка керівників, які вважають рівень ризику дуже високим, зменшилась, тоді як дещо менше половини оцінили загальні ризики як середні. Загалом рівень ризику у фінансовому секторі визначено як помірно високий, але з тенденцією до зниження.
Найбільшими загрозами для фінансового сектору керівники установ традиційно вважають військову агресію росії, однак зростає і ризик шахрайства та кіберзагроз — цей чинник піднявся на чотири позиції та посів друге місце. До п’ятірки ключових загроз також потрапили проблеми з людським капіталом, тоді як побоювання щодо дій правоохоронців, корупції та судової системи помітно знизилися.
Зауважимо – опитування про системні ризики Нацбанк проводить двічі на рік з 2018 року. Воно охоплює керівників найбільших банків і небанківських фінустанов, які оцінюють стан сектору, очікування на майбутнє та фактори ризику.