Казначейство США офіційно підтвердило поступову відмову від найдрібнішої монети країни. Починаючи з наступного року, монети номіналом в один цент більше не вироблятимуться на американських монетних дворах, передає Finextra.
Рішення було прийнято через три місяці після того, як президент Дональд Трамп вперше порушив це питання в соціальних мережах. У лютому він наголосив, що виробництво однієї монети коштує понад 2 центи, що робить процес економічно невигідним.
У 2023 фіскальному році на карбування 4,5 мільярда пенні було витрачено $179 мільйонів, при цьому собівартість однієї монети склала 3,7 цента. За даними Федерального резерву, наразі в обігу перебуває 114 мільярдів пенні загальною вартістю $1,14 мільярда, що становить лише 0,006% всіх грошей США.
Казначейство очікує миттєвої економії у $56 мільйонів щорічно завдяки зниженню витрат на матеріали. США стануть не першою країною, яка відмовилася від найдрібнішої монети – Канада зробила цей крок ще у 2012 році, посилаючись на високі витрати та зниження практичної користі пенні.
Нагадаємо – у жовтні минулого року в український Нацбанк подав до Верховної Ради пакет законопроєктів про зміну назви розмінної монети України. Регулятор пропонує перейменувати копійки на шаги.