Вірменську культурну спадщину буде збережено для майбутніх поколінь завдяки ініціативі Realm of Historia, у межах якої історичні пам’ятки країни будуть токенізовані в блокчейн-мережі Solana. Культурна спадщина, історичні артефакти та фізичні об’єкти історичного значення Вірменії будуть токенізовані та збережені в цифровому вигляді.
Як зазначається у релізі ініціативи, першим кроком у рамках проєкту стане створення NFT-колекції Realm of Historia: Carahunge X, яка складатиметься з цифрових копій каменів Караунджа або Зорац-Карер – стародавнього мегалітичного комплексу. Карбування токенів буде проведено в блокчейн-мережі Solana.
“Вірменський Стоунхендж”, датований істориками 5487 роком до н.е., має високу історичну цінність для регіону, проте фізичний вплив на пам’ятку занадто великий. Саме тому Зорац-Карер став першим об’єктом у рамках ініціативи ROH.
За словами Івана Грантовського, одного із засновників ROH, використання блокчейн-технологій у рамках проєкту дасть змогу не тільки зберегти культурну спадщину Вірменії, а й створить непорушний зв’язок між минулим, сьогоденням і майбутнім. За його словами, блокчейн Solana було обрано не випадково. Мережа не тільки проста у використанні, а й вирізняється своєю технологічною надійністю та ефективністю.
Крім цифровізації елементів культурної спадщини, проєкт також націлений на підтримку вірменських художників і співпрацю з місцевими благодійними організаціями. У рамках ініціативи також планується створити The Atrium, віртуальний музей, пройтися яким можна буде в 3D-просторі.
Засновники Realm of Historia планують вивести ініціативу за межі Вірменії. Переговори щодо можливих проєктів зі збереження історичних об’єктів уже ведуться в Мальті, Італії, Камбоджі та Грузії.