Минулими вихідними щодо понад 30 валідаторів блокчейну Solana були впроваджені санкції з боку Solana Foundation за сприяння економічним атакам на криптотрейдерів. Група валідаторів підозрюється в експлуатації трейдерів для отримання прибутку за допомогою методу, відомого як “сендвіч-атака”
Як зазначає CoinDesk, вони залишаються валідаторами в мережі, проте більше не мають права на виплати за валідацію транзакцій в блокчейні Solana. Також підкреслюється, що багато з цих операторів базувалися в росії.
“Сендвіч-атаки” є формою торговельної діяльності, яку називають шкідливою та мета якої — отримати прибуток від торгівлі коштом інших користувачів. Під час “сендвіч-атак” у мережі Solana зловмисники розміщують транзакції навколо транзакції жертви, наприклад, пропонуючи більшу комісію за обробку, що дозволяє маніпулювати ціною активу на децентралізованих фінансових платформах (DEX). Цей процес здійснюється ботами та призводить до того, що жертва купує актив за завищеною ціною, а зловмисник отримує прибуток внаслідок різниці в ціні до і після транзакції жертви.
Чистка посилює багатомісячну тіньову війну між важковаговиками екосистеми Solana і підпільною економікою валідаторів, які використовують трейдерів для отримання прибутку за допомогою “сендвіч-атак”. У Solana немає власного мемпула, який по суті являє собою зал очікування непідтверджених транзакцій, але у популярного програмного забезпечення для валідатора, розробленого Jito Labs, він був.
У березні Jito Labs відключила функцію мемпула через постійні сендвіч-атаки. Однак це не розв’язало проблему і швидко поповзли чутки про приватні мемпули, оператори яких заробляють сотні тисяч доларів, дозволяючи сендвіч-атаки.
“Правозастосовні дії тривають, оскільки ми все ще виявляємо операторів, які беруть участь у мемпулах, що допускають сендвіч-атаки”, – заявили в Solana Foundation.