Компанія Google погодилася виплатити $1,38 млрд у рамках попередньої угоди зі штатом Техас за звинуваченнями в порушенні конфіденційності даних користувачів. Про це пише Reuters.
Досягнута угода врегульовує два судові позови, які охоплювали три продукти компанії та звинувачували Google у порушенні техаських законів про захист прав споживачів. “У Техасі великі технологічні компанії не стоять вище закону. Протягом років Google таємно відстежував переміщення людей, приватні пошукові запити, а також навіть голосові відбитки та геометрію обличчя через свої продукти та сервіси. Я боровся з цим і переміг”, – заявив генеральний прокурор Техасу Кен Пакстон.
За інформацією Google, угода вирішує претензії, пов’язані з режимом інкогніто, історією місцезнаходження та звинуваченнями щодо біометричних даних. Представник компанії Хосе Кастаньєда зазначив, що угода врегульовує низку старих претензій, багато з яких уже були вирішені.
Генеральний прокурор Техасу подав два позови проти Google у 2022 році. У них стверджувалося, що компанія збирала від жителів Техасу записи про геометрію їхніх облич та голосові відбитки без отримання належної згоди. Також Google відстежував місцеперебування користувачів навіть тоді, коли вони вважали, що відключили цю функцію, і вводив користувачів в оману щодо режиму інкогніто, який мав забезпечувати приватний перегляд.
Нагадаємо – раніше у травні італійська група компаній Moltiply подала позов проти Google (Alphabet) з вимогою відшкодування збитків у розмірі €2,97 мільярда. Підставою для позову стало зловживання технологічним гігантом своїм панівним становищем на ринку, що раніше було підтверджено рішенням Суду Європейського Союзу.