Франція, Німеччина та Італія досягли угоди про регулювання штучного інтелекту, яка, як очікується, прискорить переговори на європейському рівні. Уряди трьох країн підтримують обов’язкове саморегулювання за допомогою кодексів поведінки для базових моделей ШІ, які розробляються для отримання широкого спектра результатів.
Як зазначає Reuters, країни виступають проти неперевірених норм і підкреслюють, що закон про штучний інтелект має регулювати застосування ШІ, а не саму технологію. У документі також зазначається про ризики, пов’язані із застосуванням систем штучного інтелекту, а не з самою технологією.
У документі зазначається, що розробники фундаментальних моделей повинні будуть визначити картки моделей, які використовуються для надання детальної інформації про модель машинного навчання. Картки моделі повинні містити інформацію про те, як працює модель, її можливості та обмеження, ґрунтуючись на передовому досвіді спільноти розробників.
У спільному документі зазначається, що орган управління ШІ міг би підтримати розробку керівних принципів і перевірку застосування модельних карток.
Уряди Франції, Німеччини та Італії заявили, що на початковому етапі не слід застосовувати жодних санкцій, однак у разі виявлення порушень кодексу поведінки можна запровадити відповідну систему. Німецькі чиновники підкреслили, що для того, щоб бути частиною провідної групи ШІ у світі, країнам необхідно регулювати програми, а не технологію. Крім того, уряди повинні розробити пропозицію, яка зможе забезпечити баланс між обома цілями в технологічному і правовому питаннях, які ще не визначені.
Наразі Європейські комісія, парламент та Рада ЄС обговорюють, як блок повинен позиціонувати себе в цьому питанні. У червні законодавці ЄС ухвалили законопроєкт про регулювання ШІ. Очікувалося, що перше в історії регулювання ШІ стане реальністю до кінця цього року.