Олександр Москаленко, CEO Fintech No Code
Чи повинен Fintech продукт у 2022 році коштувати від $250 000? Та чи може з новим підходом No-Code у розробці він може коштувати від $10,000? Про це йтиметься у цій статті.
Рік тому до нас звернувся клієнт з ідеєю створення власного фінтех стартапу. Перед тим, як написати в нашу компанію StartNoCode, що займається no-code розробкою, він звертався до профільної компанії з розробки фінтех продуктів з використанням звичайного коду, а саме таких мов програмування як: JavaScript, Python, C++ і т.д. Клієнту в тій компанії сказали, що реалізація його стартапу коштуватиме $250,000 мінімум, і займе більш ніж пів року.
На той час моя компанія StartNoCode, яка зараз займається розробкою MVP для стартаперів за допомогою No-Code та Low-Code технологій, не була профільною компанією, що спеціалізується на розробці фінтех продуктів. Лише я був фанатом фінтех технологій у нашій компанії, знав про фінтех індустрію і продукти буквально все.
Після спілкування з Марком (так звуть клієнта) я відправив тестове завдання на розробку цього продукту своїй команді, так як я дуже хотів взяти цей проект у розробку. Мені було цікаво зрозуміти, чи зможемо ми розробити фінтех стартап, використовуючи No-Code і Low-Code технології. Ми довго все вивчали, аналізували, прораховували всі ризики і дійшли висновку, що цей складний фінтех продукт можна створити, використовуючи No-Code та Low-Code рішення, які є у нас.
Поясню як це можливо.
Frontend робимо так:
Замість HTML, CSS та JavaScript ми використовуємо нові, сучасні мови візуального програмування Bubble або Adalo. У цьому проекті ми використовували Bubble. Перевага її в тому, що вона може вирішувати ті ж завдання, які вирішують звичайні мови програмування Frontend, тільки у виробництві це буде 10х швидше, а значить і набагато дешевше.
Backend робимо так:
Замість JavaScript або Python ми використовуємо комбінацію декількох No-Code і Low-Code платформ. І створюємо систему, яка зможе вирішити будь-які завдання.
Різниця між low і nocode у тому, що No-Code – це платформи, в яких код не використовується взагалі, а Low-Code – це складніші системи, в яких у рамках модулів можна прописувати код, якщо це потрібно. І те, й інше дуже сильні рішення, здатні вирішити безліч завдань і запитів.
У фінтех продукті ми без проблем і в повному обсязі можемо підключити всі функції ваших улюблених фінтех провайдерів: Corezoid, Plaid, Railsr, Railsbank, CurrencyCloud, Visa, Mastercard, Nium, Google Cloud, Ondato, Modulr.
А що з ліцензуванням та сертифікацією?
Чи можна використовувати No-Code та Low -Code рішення для фінтех продуктів із цієї точки зору?
Так! Виявилося, що це можливо.
Наприклад, Low-Code додаток Corezoid дає можливість отримувати PCI DSS, HIPAA сертифікацію та інші, а він чудово підходить для наших завдань.
Як зазначають в самому Corezoid: “Corezoid Actors Engine – це технологія для створення цифрових двійників компаній, конкурент старих класичних мов програмування. Створені на базі Corezoid рішення можуть отримати будь-які необхідні сертифікації: PCI DSS, HIPAA і т.д.”
Таким чином, стало зрозуміло, що ми можемо запропонувати клієнту технічне рішення, яке повністю побудоване на No- і Low-Code платформах.
Ми успішно реалізували проект, про який я говорив вище, і цей проект став початком нашої нової компанії FintechNoCode. Ми стали першою компанією у світі, яка розробляє фінтех продукти, використовуючи передові No-Code та Low-Code технології, а саме Bubble у зв’язці з Corezoid.
Наш підхід дозволяє знизити витрати на виробництво фінтех продуктів у 10 разів, і кратно збільшити швидкість їх виробництва.