Фінтех сектор залучив $21,5 мільярда венчурних інвестицій минулого року – це стало найнижчим рівнем фінансування з 2016 року. Падіння відбувається на тлі стрімкого зростання інвестицій у компанії, що спеціалізуються на генеративному штучному інтелекті.
Про це свідчать дані від S&P Global Market Intelligence, пише PYMNTS.
30 фінтех компаній, які залучили найбільші обсяги фінансування минулого року, зіткнулися зі зменшенням кількості працівників наприкінці 2022 та на початку 2023 року. Попри відновлення зростання в середині 2023 року, показник щорічного зростання продовжував падати – з 82% у грудні 2021 року до лише 10% через три роки.
Партнер інвестиційного банку Royal Park Partners Джон Кларк зазначив: “З огляду на те, що ШІ революціонізує численні галузі, венчурний капітал спрямовується туди, де очікується наступний великий прорив”. Зниження оцінки вартості фінтех компаній та уповільнення темпів зростання, зокрема у плані кількості персоналу, стали основними факторами переорієнтації інвесторів.
За даними HSBC, у 2024 році 42% американського венчурного капіталу було інвестовано саме в ШІ-компанії порівняно з 36% у 2023 році та 22% у 2022 році. 12 компаній у сфері штучного інтелекту залучили щонайменше по $2 мільярди інвестицій кожна.
Зауважимо – за даними KPMG, глобальні фінтех-інвестиції впали до семирічного мінімуму на рівні $95,6 млрд. Експерти прогнозують покращення ситуації у 2025 році завдяки зниженню відсоткових ставок у багатьох юрисдикціях та завершенню виборчої невизначеності. Очікується, що сектор платежів залишиться найбільшим напрямком інвестицій, але цифрові активи та рішення на базі штучного інтелекту, особливо в регуляторній сфері та кібербезпеці, також матимуть значний потенціал зростання.