Офіс Генерального прокурора скерував до суду обвинувальний акт стосовно за фактом пособництва в розтраті коштів з боку колишнього голови правління одного зі збанкрутілих у 2014 році банку. Обвинувачений разом з головою спостережної ради та його заступником сприяв розтраті майна банку в особливо великих розмірах.
Як зазначає Офіс Генпрокурора, справа стосується розтрати на суму 477 млн грн.
Розслідуванням встановлено, що обвинувачений разом з Головою Спостережної ради та його заступником упродовж 2014 року оформили та видали кредити на підставних юридичних осіб на суму 477 млн грн, які не були повернуті.
Обвинувальні акти стосовно колишнього голови спостережної ради та його заступника вже перебувають на розгляді в суді.
Хоч прокуратура не згадує ім’я обвинуваченого та назву банку, як зазначає LIGA.net, обставини справи вказують на збанкрутілий “Стандарт” банк, який закрили на початку 2015 року.
За даними Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України, з липня 2012 року до жовтня 2014 року цю посаду обіймав Микола Мірошник. На момент банкрутства банку він входив до складу спостережної ради банку.
У 2013-2015 роках, за інформацією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, його власники та посадові особи незаконно видали 903,8 млн грн кредитів підконтрольним фіктивним компаніям. Після цього гроші конвертували в готівку, знімали в касах банків і використовували для оплати за фіктивними валютними контрактами.
Кредити видавалися з умовою “відкладеного” забезпечення в термін до кінця місяця. В останні дні місяця “на папері” оформляли забезпечення, яке вже в перші дні наступного місяця звільнялося банком від обтяження. Заставниками, як правило, виступали кілька підконтрольних фіктивних підприємств. Таким чином, на підставі таких кредитних договорів з банку фактично виводилися гроші і створювалася імітація забезпеченості перед Національним банком України.
При цьому кредити юросіб становили найбільш суттєву групу активів банку — майже 98% затвердженої ліквідаційної маси, 870 млн грн, тоді як їх ринкова вартість була визначена незалежними суб’єктами оціночної діяльності більш ніж у 30 разів нижчою — 28 млн грн.
Після банкрутства банку з’ясувалося, що у нього було лише 41 млн грн активів, хоча на папері вони були в 20 разів вище — перевищували 892 млн грн.