Штучний інтелект буде найактуальнішою темою для розвитку фінтеху в найближчі п’ять років, повідомляється у звіті, підготовленому Всесвітнім економічним форумом та Кембриджським університетом. 70% респондентів визначають ШІ як найактуальнішу тему для розвитку фінтеху.
Як зазначає FinTech Magazine, у комплексному дослідженні взяли участь 227 фінтех-компаній, що працюють у п’яти галузевих вертикалях: цифрове кредитування, цифрове залучення капіталу, цифрові платежі, цифровий банкінг та заощадження, а також страхові технології. Географічно дослідження охопило шість регіонів: Азійсько-Тихоокеанський регіон, Європу, Латинську Америку та Карибський басейн, Близький Схід та Північну Африку, США та Канаду, а також країни Африки на південь від Сахари.
Оскільки глобальний фінтех-ландшафт продовжує розвиватися, це дослідження проливає світло на ключові фактори, що впливають на його траєкторію, і підкреслює необхідність створення регуляторного середовища, сприятливого для інновацій та фінансової інклюзії.
Приголомшлива більшість респондентів визначили штучний інтелект як найбільш актуальну тему для розвитку фінтеху на наступні п’ять років. Вбудовані фінанси, цифрова економіка та відкритий банкінг тісно пов’язані між собою, кожна з них набрала 53%-54% відповідей.
Представники фінтеху висловили значне занепокоєння щодо відсутності стимулів або механізмів, які б сприяли досягненню цілей захисту навколишнього середовища та інклюзивності. 41% респондентів підкреслили необхідність створення схем сталого фінансування, 31% вважають існуючі схеми неефективними.
Споживчий попит став основним драйвером зростання, на який вказав 51% фінтех-компаній у всьому світі. Наявність кваліфікованої робочої сили (39%) та сприятливе регуляторне середовище (38%) також зробили значний внесок. Макроекономічні фактори були визначені 56% респондентами як головна перешкода для зростання.
Регіон Латинської Америки та Карибського басейну повідомив про значне скорочення фінансування, причому опитані фінтех-компанії в цьому регіоні сприймають несприятливе фінансове середовище як перешкоду для зростання. На противагу цьому, країни Африки на південь від Сахари позитивно оцінили фінансове середовище, 52% респондентів вважають його сприятливим.
Помітні 55% фінтех-компаній визнали, що розвиток цифрової регуляторної та наглядової інфраструктури є ефективним для підтримки зростання.
Зростання фінтеху все більше пов’язане з охопленням фінансовими послугами недостатньо охоплених сегментів, зокрема жінок (39%), малозабезпечених (40%), а також сільських або віддалених клієнтів (27%).