Під фінансовий моніторинг Державної служби фінансового моніторингу України потрапили 1,3 млн операцій цьогоріч. Ця цифра зросла на 27% з 2023 року.
Як передає Опендатабот, у 80% повідомлення стосуються фінансових операцій, що перевищують встановлену законодавством суму (близько 400 000 грн на місяць). Ще 20% — це підозрілі операції, які можуть бути пов’язані із відмиванням коштів, корупцією чи фінансуванням тероризму.
Після перевірки Держфінмоніторинг направив 780 матеріалів у правоохоронні органи на суму 53,1 млрд грн. Найбільше матеріалів направили до Національної поліції України — 223 матеріали на суму понад 15 млрд грн. Це матеріали, що пов’язані із шахрайством тощо.
Ще 218 матеріалів на суму 9,7 млрд грн було передано до СБУ. Переважно, йдеться про операції, пов’язані з державною зрадою, колабораціонізмом тощо.
120 матеріалів направили до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Це справи, що стосуються міністрів, депутатів, суддів, керівників державних підприємств тощо. Загалом у таких справах йдеться про операції на 7,06 млрд грн. Більша частина з цих коштів — 59% або 4,2 млрд грн — стосуються злочинів, які скоїли керівники державних підприємств.