Фінансово-технологічна компанія Revolut поділилася тривожною тенденцією щодо своїх даних про шахрайство за 2023 рік. Там виявили, що більшість шахрайств, спрямованих проти клієнтів Revolut у Сполученому Королівстві, походять з платформ компанії Meta, включаючи соціальні мережі Facebook, Instagram та месенджер Whatsapp.
Як зазначає Fintech Finance, 60% усіх повідомлень про шахрайство надходили лише з трьох платформ Meta. Також в результаті взаємодій на платформах Meta клієнти Revolut втратили 33% від загальної вартості всіх грошей, втрачених через шахрайство. Відповідні показники в Європейській економічній зоні становили 61% та 37%.
Використання платформ Meta як основного джерела шахрайства лише зростає, збільшившись з 52% всіх зареєстрованих випадків в першому півріччі до 66% за шість місяців до кінця грудня 2023 року.
Revolut виявив, що для ошукування людей використовується ціла низка шахрайських схем. Два найпоширеніші типи — інвестиційні шахрайства (коли людям обіцяють швидке збагачення в обмін на інвестування великих сум грошей) та купівельні шахрайства (коли людей обманом змушують купувати товари, яких не існує, або які не відповідають заявленим характеристикам).
Дані показують, що 59% усіх грошей, втрачених через шахрайство у 2023 році, були втрачені через інвестиційні шахрайства, попри те, що вони становили лише 17% від загальної кількості випадків. Це свідчить про те, що доленосні суми були втрачені через порівняно невелику кількість шахрайських афер.
Водночас найпоширенішим за кількістю типом шахрайства були шахрайства з купівлі товарів, на які припадало 50% випадків шахрайства у Сполученому Королівстві за той самий період, але на них припадало менше ніж 6% від загальної суми втрат. Дрібніші шахрайства були більш поширеними, але з меншими грошовими втратами.
Revolut виявив, що злочинці віддають перевагу використанню інтернету для виманювання грошей у людей. 86% усіх шахрайств у другому півріччі 2023 року було скоєно онлайн, тоді як шахрайства, для яких для комунікації використовувався телефон, становили лише 11% усіх випадків.