Криптовалютні майнери можуть перейти до сфери штучного інтелекту в енергобезпечних місцях після падіння винагороди за майнінг біткоїна вдвічі, оскільки існує потенціал для отримання більшого доходу.
Як зазначає CoinDesk, посилаючись на звіт CoinShares, оскільки халвінг знизив темпи зростання пропозиції біткоїна на 50%, майнери стикаються зі стрімким зростанням операційних витрат, що спонукає деяких з них розглядати альтернативні джерела доходу, такі як ШІ.
У звіті підкреслюється, що витрати на майнінг зростуть майже вдвічі, і прогнозується, що середня собівартість видобутку підскочить з $29 500 до приблизно $53 000 за біткоїн. Аналогічно, очікується, що витрати на електроенергію зростуть з $16 300 у четвертому кварталі 2023 року до $34 900 за біткоїн, видобутий після скорочення вдвічі. Таке зростання витрат змушує майнінгові компанії шукати більш економічно вигідні варіанти.
Такі компанії, як BitDigital, Hive і Hut 8, вже почали отримувати дохід від технологій штучного інтелекту, використовуючи свої обчислювальні можливості не лише для майнінгу криптовалют. CoinShares зазначає, що TeraWulf і Core Scientific не тільки активно працюють у цьому секторі, але й планують розширювати свої операції зі штучним інтелектом.
Цей стратегічний зсув може допомогти пом’якшити фінансову напругу, спричинену падінням удвічі, оскільки майнери прагнуть оптимізувати витрати на електроенергію, підвищити ефективність майнінгу та інвестувати в економічно ефективне обладнання.
Коливання хешрейту — сукупної обчислювальної потужності, яка використовується для майнінгу та обробки транзакцій біткоїна — ще більше ускладнюють ситуацію з майнінгом. За прогнозами, хешрейт зросте до 700 екзагашів до 2025 року, хоча очікується негайне падіння на 10%, оскільки менш прибуткові майнінгові операції будуть виведені в офлайн.
Очікується, що ціни на хеш, які відображають прибуток на одиницю хешрейту, знизяться.