Частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі станом на 1 травня 2025 року скоротилася до 28,3%, або на 2 відсоткових пункта порівняно з показником на початок року. Обсяг NPL за січень ‒ квітень скоротився на 8,1 млрд грн, натомість обсяг валових кредитів у банках за цей період зріс на 62,5 млрд грн.
Як йдеться у повідомленні Національного банку України, ключовий чинник скорочення частки NPL ‒ приріст кредитного портфеля, однак і обсяг NPL скорочується. Скорочення частки NPL зафіксовано в усіх групах банків та одночасно в роздрібному і в корпоративному портфелях ‒ до 14,2% та 36,6% відповідно.
Без урахування боргів колишніх власників АТ КБ “ПриватБанк” та старих безнадійних боргів у державних банках частка NPL у банківській системі становить 17,0%.
У Нацбанку зауважили, що з 2025 року банки перейшли до визначення непрацюючих кредитів за оновленою методологією згідно з вимогами ЄС, що не мало суттєвого впливу на частку NPL з огляду на виважені підходи фінансових установ до оцінки ризиків та хорошу якість кредитного портфеля, водночас сприяло прозорості сектору.
Напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну частка NPL в українських банках стало скорочувалася з 2018 року: з 55% до 27% станом на 01 березня 2022 року.
Нагадаємо – частка непрацюючих кредитів у банківському секторі протягом лютого скоротилася на 0,5 в. п. до 30% станом на 1 березня 2025 року. За лютий обсяг NPL у банках скоротився майже на 1,2 млрд грн.