Уряд Великої Британії розглядає можливість відмовитися від своїх планів запровадити суворіші правила щодо індустрії “купуй зараз, плати пізніше” (BNPL). Рішення було прийнято після повідомлень про те, що деякі з основних гравців галузі погрожували залишити британський ринок, якщо вони зіткнуться з суворими правилами.
Як зазначає Fintech.global, казначейство, яке в лютому ініціювало консультації щодо регулювання Управлінням фінансового регулювання та нагляду (FCA) зростаючого сектору BNPL, тепер, як вважається, відходить від своєї початкової пропозиції.
Запропоновані FCA правила включали чітке викладення кредитних договорів і забезпечення розуміння людьми ризиків, пов’язаних з BNPL. Інша ключова пропозиція полягала в застосуванні розділу 75 закону про споживчі кредити до провайдерів BNPL, покладаючи на них солідарну відповідальність за договором з ритейлером, подібно до провайдерів кредитних карток.
Однак ці рекомендації були розкритиковані Innovate Finance, галузевою організацією фінтех-індустрії, як більш обтяжливі, ніж ті, що наразі застосовуються до кредитних карток.
Потенційна відмова Казначейства від застосування цих правил також зумовлена побоюваннями, що вони можуть обмежити доступність низькопроцентних продуктів. Хоча остаточного рішення ще не прийнято, затримки із запровадженням правил BNPL вже викликали реакцію з боку груп захисту прав споживачів.
Вони стверджують, що відсутність регуляторного контролю може призвести до зростання заборгованості серед споживачів, які перебувають у скрутному фінансовому становищі. Споживча група Which? вимагає посилення гарантій, посилаючись на дослідження, які показують, що покупці часто розглядають продукти BNPL як інструменти бюджетування, а не як кредити.