Уряд Великої Британії зробив крок у боротьбі зі зростаючою загрозою шахрайства через мобільні застосунки, жертви якого лише у 2022 році втратили £485 млн. Новий закон надасть британським банкам додаткові 72 години для затримки платежів, якщо є підозра на шахрайство з використанням мобільних застосунків.
Як зазначає Financial Times, наразі банки повинні обробляти платежі до кінця наступного робочого дня в більшості випадків, навіть якщо вони підозрюють правопорушення, що обмежує їхні шанси зупинити транзакції за участю шахраїв. Урядовий законопроєкт, який міністри мають намір ухвалити до 7 жовтня, дозволить банкам і платіжним групам затримувати обробку транзакцій ще на 72 години, якщо у них є обґрунтовані підстави підозрювати шахрайство або нечесність.
Законодавство спрямоване на боротьбу з “шахрайством авторизованих платежів”, коли клієнта обманом змушують ініціювати та авторизувати транзакцію. Часто це роблять шахраї, які обманом змушують клієнтів платити за товари, які ніколи не будуть доставлені, або шахраї, які видають себе за співробітників банку і переконують жертву переказати гроші. Шахрайство також може набувати форми “романтичного”, коли шахрай обманом змушує жертву розвинути прихильність до нього.
Додатковий час має полегшити банкам зв’язок з клієнтами, поліцією та іншими зацікавленими сторонами щодо підозрілих платежів. Водночас збільшення терміну затримки платежів для банків приверне додаткову увагу до ІТ-систем фінансових установ, оскільки технологія, яка помилково позначає законні транзакції як підозрілі, може призвести до багатоденних затримок у переказі грошей клієнтам.
Минулого року Управління фінансового нагляду Сполученого Королівства попередило, що деякі платіжні групи “заморожують непропорційно велику кількість рахунків, занадто довго і без належних пояснень”.
Заплановане законодавство привітала банківська торговельна асоціація UK Finance, яка заявила, що правила “можуть дати постачальникам платіжних послуг час налагодити зв’язок з клієнтами і надати їм необхідну консультацію та підтримку, щоб уникнути примусу з боку злочинців, які хочуть вкрасти їхні гроші”.