За даними Міністерства цифрової трансформації, протягом двох років з моменту впровадження спеціального податкового режиму “Дія.City” його покинули близько 40 компаній. Серед причин виходу перелічують зупинку бізнесу, перехід на інші пільги, невідповідність правилам спецрежиму тощо.
Як зазначає dev.ua, посилаючись на відповідь міністерства, у реєстр “Дія.City” вносяться усі компанії, що отримали статус резидента. Якщо компанія виходить зі спецрежиму, вона залишається в реєстрі з поміткою “нерезидент”.
У Мінцифри підкреслюють, що компанії не зобовʼязані вказувати причину виходу зі спецрежиму, проте в особистій комунікації відомство може запитати про це. Причинами виходу, за словами представників міністерства, компанії називали замороження активності у зв’язку з війною, перехід на пільговий податок 2% від обороту, невідповідність критеріям резидентства та самостійний вихід. Одна з компаній за власним бажанням вийшла, а згодом знову долучилася до пільгового режиму.
Спецрежим “Дія.City” для IT-компаній запустили у лютому 2022 року. Спеціальний правовий режим для IT-сфери пропонує резидентам пільгові умови оподаткування, гнучкі правила роботи з персоналом та спрощену взаємодію з державними органами контролю.
В умовах війни Мінцифри спростило критерії резидентства. До 1 січня року, наступного за мирним, резидентам “Дія.City” не потрібно подавати звіт про відповідність та аудиторський висновок. На час воєнного стану резидентство не буде скасовано, навіть якщо компанія не відповідає критеріям (за кількістю співробітників, середньою зарплатою тощо). Це стосується як діючих резидентів, так і нових компаній, які хочуть долучитися до спецрежиму. При цьому податкові умови “Дія.City” залишаються незмінними.
На сьогодні в «Дія.City» зареєстровано 830 компаній, серед яких вже 100 резидентів із галузі miltech, а незабаром до спецрежиму запросять виробників біопротезів та електрокарів. Компанії-резиденти спецрежиму у 2023 році сплатили 8,5 млрд грн податків.
Нещодавно декілька резидентів “Дія City” заснували громадську спілку Diia.City United, ціль якої полягатиме у захисті та розвитку простору. Серед членів угруповування зазначаються Ajax, Genesis, MacPaw, Monobank, Netpeak Group, Roosh та інші компанії.