Банк міжнародних розрахунків опублікував звіт, у якому розглядаються перспективи розвитку metaverse-технологій та економічні наслідки використання віртуального простору. Аналітики BIS з’ясували, що в секторі відсутня системність розробок, що породжує підвищену конкуренцію.
Як зазначається у публікації BIS, сектор metaverse-технологій потребує регулювання, щоб запобігти можливій фрагментації та домінуванню великих приватних компаній. Автори дослідження вказали на те, що розробки в секторі Metaverse-технологій мають досить хаотичний характер, а паралельні розробки в умовах високої конкуренції можуть зробити сектор фрагментованим, що суперечить основним принципам метавсесвіту.
Аналітики BIS закликали регуляторів звернути увагу на потенційні переваги metaverse-технологій, а також розробити нормативно-правову базу для регулювання сектора. Також автори документа закликали центральні банки розробити регульовані платіжні системи, які дали б змогу запобігти можливому контролю над фінансовою складовою metaverse-проєктів з боку великих приватних компаній.
Автори звіту також зазначають, що попри піковий інтерес до metaverse-технологій, масове впровадження проєктів на базі віртуальної реальності все ще перебуває на початковій стадії. Очікується, що імерсивні технології можуть змінити світову економіку. Метавсесвіти здатні знизити залежність цін на деякі послуги від місця розташування, стимулювати міжнародну географічну інтеграцію і перетворити ринок праці.