Проєкт Sela, спільний експеримент Банку міжнародних розрахунків (BIS) і центральних банків Гонконгу та Ізраїлю, довів простоту екосистеми роздрібних цифрових валют центрального банку (rCBDC). Система rCBDC може поєднувати доступність, конкуренцію та превентивну кібербезпеку, зберігаючи при цьому ключові переваги готівки.
Як зазначається у релізі BIS, проєкт Sela спирався на досвід Банку Ізраїлю в галузі кібербезпеки та поточну роботу над цифровим шекелем, а також уроки Валютного управління Гонконгу у рамках проєкту Aurum та електронного гонконзького долара.
Політика організацій, які брали участь в експерименті, полягала в тому, щоб сприяти створенню доступної, конкурентоспроможної та інноваційної екосистеми rCBDC, яка може слугувати для широкого спектра випадків використання. Вони прагнули знизити бар’єри для входу на ринок для постачальників послуг, а також розділити діяльність, пов’язану з рахунками rCBDC, між державними та приватними суб’єктами.
У Sela книга rCBDC ведеться центральним банком без шкоди для конфіденційності кінцевих користувачів, оскільки особисті ідентифікатори завуальовані. Таким чином роздрібні платежі здійснюються безпосередньо на балансі центрального банку зі збереженням конфіденційності, що означає миттєву завершеність транзакцій.
Новий тип посередника, Access Enabler, є основною частиною системи. Він обробляє всі послуги rCBDC, орієнтовані на клієнтів, не “утримуючи” rCBDC кінцевих користувачів на будь-якому етапі процесу, таким чином усуваючи необхідність утримувати кошти для забезпечення ліквідності або зменшення ризику розрахунків. Розширювачу доступу не потрібно тримати кошти на власному балансі. Це усуває два значні джерела витрат, складності та ризику порівняно з нинішніми постачальниками платіжних послуг, зазначає BIS.