Одна з найбільших у світі криптобірж Binance продовжувала обробляти угоди клієнтів з Ірану, незважаючи на санкції США та заборону вести бізнес у цій країні, виявило розслідування Reuters.
У 2018 році Сполучені Штати відновили санкції, які були призупинені трьома роками раніше в рамках ядерної угоди Ірану з великими світовими державами. Тоді ж Binance повідомила трейдерів в Ірані, що більше не обслуговуватиме їх, та про необхідність ліквідувати свої облікові записи.
Але в інтерв’ю Reuters семеро трейдерів повідомили, що продовжували використовувати свої акаунти аж до вересня 2021 року, втративши доступ лише після того, як біржа посилила перевірки щодо відмивання грошей місяцем раніше. Увесь цей час вони могли торгувати, зареєструвавшись лише за допомогою адреси електронної пошти. Ще 11 трейдерів повідомили в своїх профілях у LinkedIn, що торгували криптовалютою на Binance після заборони 2018 року.
Binance, холдингова компанія якої розташована на Кайманових островах, заявляє, що у неї немає штаб-квартири у жодній країні. Компанія не надає подробиць про організацію, що стоїть за основною біржею Binance.com, яка не обслуговує клієнтів у Сполучених Штатах. Замість цього американські клієнти спрямовуються на окрему біржу під назвою Binance.US, яка, згідно з нормативною документацією 2020 року, повністю контролюється засновником і генеральним директором Binance Чанпенг Чжао.
Юристи кажуть, що ця структура означає, що Binance захищена від прямих санкцій США, які забороняють американським фірмам вести бізнес в Ірані. Це тому, що трейдери в Ірані використовували основну біржу Binance, яка не є американською компанією. Але Binance ризикує потрапити під так звані вторинні санкції. Вони не тільки завдають шкоди репутації, але також можуть перекрити доступ компанії до фінансової системи США.
Раніше стало відомо, що Binance обмежила доступ для російських громадян та компаній внаслідок санкцій ЄС.