У квітні 2025 року банки, що перебувають у процесі ліквідації під управлінням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, отримали 40,8 млн грн від погашення кредитної заборгованості. З цієї суми 32,25 млн грн надійшло в межах програм реструктуризації.
Як повідомили у пресслужбі ФГВФО, загалом з початку 2022 року позичальники повернули понад 1,18 млрд грн. Близько 763 млн грн із цієї суми — це виплати за кредитами юридичних осіб та підприємців.
Фонд фіксує зростання надходжень саме від суб’єктів господарювання. Основна причина — реструктуризація великих боргів, яка дозволяє позичальникам поступово повертати кошти банкам-банкрутам. Кошти, що надходять за такими програмами, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів.
Для фізичних осіб на час воєнного стану діють пільгові умови: ставка 0,001% річних і символічна комісія за умови щомісячного платежу — від 10 тис. грн для іпотеки та 1 тис. грн для інших видів кредитів. Для бізнесу діють умови з першим внеском у 5% і гнучким графіком погашення залежно від тривалості реструктуризації — від 0,1% до 5% річних.
Зараз понад 98% суб’єктів господарювання, які звернулися із заявами про реструктуризацію, отримали схвалення. З них понад 93% дотримуються умов погашення боргу.
Зауважимо – ФГВФО готовий взяти на себе управління портфелем “поганих кредитів” (NPL) державних банків. За словами директорки-розпорядниці Фонду Ольги Білай, Фонд має всі необхідні ресурси, процедури та професійну команду для ефективної роботи з проблемними кредитами.