Кількість дефолтів за кредитними картками у США досягла найвищого рівня з часів фінансової кризи 2008 року. За даними Financial Times, протягом перших дев’яти місяців 2024 року банки списали $46 мільярдів боргів, що на 50% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Як передає Мінфін, загальна заборгованість американців за кредитними картками вперше в історії перевищила $1 трильйон у середині 2023 року. Лише за 2022-2023 роки обсяг заборгованості зріс на $270 мільярдів.
Capital One, третій за величиною кредитор кредитних карток у США, повідомив про зростання річного показника списань до 6,1% порівняно з 5,2% роком раніше. Це свідчить про те, що все більше споживачів не можуть впоратися зі своїми борговими зобов’язаннями.
Ситуація погіршується через високу інфляцію та жорстку монетарну політику Федеральної резервної системи, яка тримає вартість запозичень на високому рівні. Через це американці, які не можуть повністю погасити заборгованість за кредитними картками, за останні 12 місяців до вересня сплатили $170 мільярдів лише як відсотки.
Американці активно користуються кредитами, включаючи іпотеку, кредити на авто, студентські позики та кредитні картки. Найпопулярнішими кредиторами є великі банки, такі як Chase, Bank of America та Wells Fargo, кредитні спілки, а також фінтех-компанії на кшталт SoFi чи Marcus by Goldman Sachs. Кредити є популярними через простоту доступу, низькі ставки на деякі продукти та можливість будувати кредитну історію.