Банк Канади — центральний банк північноамериканської країни, розпочав публічні онлайн-консультації щодо функцій, які можуть бути включені в цифровий канадський долар. Регулятор не бачить необхідності у цифровій валюті центрального банку (ЦВЦБ) зараз, але водночас має готуватися до потенційної необхідності технології в майбутньому.
Як зазначається на сайті Банку Канади, публічні онлайн-консультації розпочалися 8 травня і триватимуть до 19 червня.
В онлайн-опитуванні центральний банк цікавиться, що люди думають про різні варіанти дизайну потенційної “digital version of Canada’s national currency”. Зокрема, запитується про можливість використовувати валюту без зв’язку, відновлювати кошти, втрачені чи викрадені, здійснювати транзакції без банківського рахунку тощо.
“Це допоможе нам зробити вибір щодо дизайну та гарантувати, що він безпечний, надійний і відповідає потребам канадців”,—зазначила Керолін Роджерс, старша заступниця керуючого Банку Канади
Банк розпочинає роботу над цифровою валютою центрального банку, але підкреслює, що варіант з повною заміною готівки там не розглядають — “Готівка нікуди не дінеться”. Якщо в майбутньому і буде випущено цифровий канадський долар, центробанк продовжуватиме надавати банкноти.
Читайте також: Нове покоління грошей: як країни працюють над CBDC у 2023 році
Доцільність дослідження там обумовлюють потенційною необхідністю розвитку технологій CBDC в майбутньому, хоч і не бачать необхідності в ній зараз.
Якщо криптовалюти або CBDC, випущені іншими країнами, почнуть широко використовуватимуться в Канаді, це може підривати роль офіційної національної валюти. Водночас серед ризиків там називають екстремальне зростання кількості саме цифрових транзакцій проти готівкових, що ускладнить використання готівки, внаслідок чого частина канадійців може втратити можливість бути частиною економіки.
Банк Канади планує опублікувати звіт, у якому буде підбито підсумки консультацій, пізніше цього року. Там сподіваються, що думка громадськості допоможе сформувати майбутню стратегію і розвиток національної CBDC.