Європейський суд аудиторів (ECA) висловив занепокоєння щодо політики цінового регулювання ЄС на ринку платіжних карток та підходу до обміну банківськими даними. ECA оприлюднив новий аудиторський звіт, який оцінював ефективність цифрових платежів у Євросоюзі.
Як пише Finextra, обсяг цифрових платежів у роздрібній торгівлі ЄС більш ніж подвоївся між 2017 та 2023 роками, перевищивши позначку в €1 трильйон. Хоча політика ЄС зробила цифрові платежі “безпечнішими, швидшими та дешевшими для користувачів”, аудитори виявили суттєві недоліки в регуляторному підході.
Колишня Віцепрезидентка Європейського парламенту та членкиня ECA, відповідальна за аудит, Ільдіко Галл-Пельц підкреслила, що базові правові акти щодо цифрових платежів не встановлюють чітких критеріїв для оцінки доцільності цінових втручань та їх тривалості. “Мало того, Європейська комісія не змогла переконливо продемонструвати, що позитивний вплив деяких втручань для споживачів перевищує негативні наслідки”, – наголосила Галл-Пельц.
Аудитори також звернули увагу на проблеми з моніторингом впливу політики ЄС у сфері цифрових платежів, зокрема через відсутність ефективної системи відстеження та обмежений доступ до відповідних даних.