Фінтех-компанія Activitis спільно з інвестиційною компанією УНІВЕР оголосили про випуск корпоративних облігацій з публічною пропозицією серії «B» обсягом 300 мільйонів гривень. Зазначається, що випуск реалізований за новою моделлю для українського ринку.
Ключова інформація:
- Номінальна дохідність облігацій становить 20% річних у гривні, а ефективна (з урахуванням реінвестування) — 21,55% річних у гривні. Це робить їх привабливою альтернативою облігаціям внутрішньої державної позики.
- Заявки на купівлю облігацій можна подавати до 14:00 години 20 лютого 2025 року. Для цього достатньо звернутися до свого брокера або до організатора розміщення — інвестиційної фірми «УНІВЕР Капітал».
- Угоди з купівлі-продажу облігацій будуть укладатися на фондовій біржі «ПФТС» 20 лютого 2025 року.
З 1 березня 2025 року обіг облігацій стане також доступний на вторинному ринку.
Що означає нова модель випуску для українського ринку?
1. Вперше на українському ринку облігацій здійснено випуск, за яким проспект емісії цінних паперів складається з двох частин — Базового проспекту і Остаточних умов. Базовий проспект містить всю інформацію про емітента і є дійсним впродовж року. Остаточні умови затверджуються для кожного випуску окремо, містять всі основні параметри і умови такого випуску. Використання такої структури проспекту дозволяє емітенту швидко здійснювати наступні випуски облігацій – за умови високого попиту емітент може зареєструвати наступний випуск всього за тиждень, в той час як реєстрація за звичайною структурою займає до півроку.
2. Завдяки новому регулюванню випуску облігацій від Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), навіть у разі продажу при первинному розміщенні лише одного цінного паперу, випуск може реєструватися як такий, що відбувся, а нерозміщена частина облігацій може бути продана емітентом на вторинному ринку після реєстрації випуску НКЦПФР. Ця новація від НКЦПФР дозволяє значно спростити і прискорити процедуру розміщення, тому і емітент, і інвестори отримують впевненість, що випуск буде зареєстровано у визначені строки без застосування так званого «технічного розміщення».
3. При первинному розміщенні запроваджено принцип DvP (поставка проти оплати), що забезпечує одночасну передачу облігацій та розрахунки за них. Раніше ця можливість існувала, але не використовувалася через складність і непередбачуваність процесу розміщення. Завдяки спрощенню НКЦПФР процесу розміщення, використання принципу DvP стало можливим, і це значно підвищує як безпеку угод, так і дозволяє скоротити процес реєстрації звіту про розміщення з 25 до 5 робочих днів.
Нагадаємо, фінтех-компанія Activitis з 2013 року розробляє фінансові продукти для мікро-, малих та середніх підприємств. Компанія першою в Україні запустила інноваційні фінансові сервіси оплати частинами для бізнесу – WEAGRO та eDilo, які розвивають B2B-сектор України.