Колишній гігант генетичного тестування 23andMe, який раніше оцінювався в мільярди доларів, оголосив про початок процедури банкрутства. Клієнти генетичного гіганта мають можливість подати претензії в рамках процесу реструктуризації.
Про це пише TechCrunch. 23andMe та 11 її дочірніх підприємств, включаючи Lemonaid Health та LPRXOne, подали заяву про захист від банкрутства.
Клієнти отримали повідомлення про те, що вони мають час до 14 липня подати претензії щодо завданих збитків. Банкрутство стало наслідком падіння продажів, звільнення керівників та витоку даних, що поставив під загрозу конфіденційну особисту інформацію майже 7 мільйонів користувачів.
Витік даних, про який офіційно повідомили в жовтні 2023 року, розкрив імена клієнтів, роки народження, родинні зв’язки, відсотки спільної ДНК з родичами, звіти про походження та самостійно вказані місця проживання. Наслідки спровокували численні колективні позови та хвилю недовіри клієнтів, що серйозно підірвало споживчий бізнес компанії.
Клієнти, які постраждали від цього витоку даних, можуть подати так звану “Претензію щодо інциденту кібербезпеки”. Ті, хто зазнав фінансових чи інших збитків через витік – претензію в рамках справи про банкрутство. Клієнти з іншими типами скарг, не пов’язаними з кібератакою, наприклад, проблемами з результатами тестів ДНК або послугами телемедицини компанії – окрему претензію.
Нагадаємо – у січні 2024 року 23andMe перекладала провину на самих жертв, намагаючись зняти з себе будь-яку відповідальність.