Тема дослідження центральними банками цифрових валют не демонструє ознак охолодження. Більшість центральних банків вивчають цифрові валюти центральних банків (CBDC), більша частина з них проводять конкретні експерименти або працюють над пілотним проектом.
Як зазначається у результатах опитування центральних банків за 2022 рік щодо їхніх поглядів і планів щодо CBDC, виконаного Банком міжнародних розрахунків (BIS), частка центральних банків, які активно вивчають CBDC, зросла з 90% у 2021 році до 93% у 2022 році, причому більшого прогресу було досягнуто в роздрібних експериментах.
Також опитування виявило, що майже 60% учасників прискорили свої дослідження у відповідь на зростання ринку криптовалют та стейблкоїнів.
Опитування, яке представляє 94% світового економічного виробництва, свідчить про те, що ринки, що розвиваються, лідирують у CBDC-перегонах, оскільки розвинені економіки відстають у роздрібних і оптових пілотах CBDC. Загалом опитування показує, що робота над роздрібними CBDC є більш просунутою. Кількість центральних банків, які пілотують роздрібну опцію, вдвічі перевищує кількість оптової пробної версії, у якій користувачі обмежені банками.
Дослідження виявило відмінності між групами. По-перше, усі поточні активні CBDC були випущені країнами, що розвиваються (Багами, Східні Кариби, Ямайка та Нігерія). Також набагато вища частка центральних банків на ринках, що розвиваються, які запустили пілот роздрібного (29%) і оптового (16%) CBDC, а у країнах з розвиненою економікою ці показники менше (18% і 10% відповідно).
Частка монетарних органів, які очікують випустити роздрібний CBDC протягом наступних трьох років, становить 18%. Однак 68% кажуть, що навряд чи випустять CBDC найближчим часом.
Центральні банки вважають, що оптові CBDC можуть допомогти усунути основні “вузькі” місця в транскордонних платежах, включаючи обмежений час роботи поточних платіжних систем, довжину існуючих ланцюжків транзакцій і складну обробку перевірок відповідності.