Компанія SpaceX планує запустити мобільний сервіс Starlink для американських споживачів. Новий сервіс може дозволити SpaceX напряму конкурувати з великими мобільними операторами США: Verizon, AT&T та T-Mobile.
Про це пише Financial Times. Наразі Starlink уже співпрацює з T-Mobile, надаючи супутниковий зв’язок для розширення покриття у віддалених районах.
Президентка SpaceX Гвен Шотвелл під час нещодавньої презентації для інвесторів заявила, що компанія розглядає запуск роздрібного продукту Starlink. Також SpaceX вивчає можливість створення власної наземної мобільної мережі у США.
Компанія отримала додаткові можливості для розвитку такого сервісу після придбання бездротових частот у EchoStar. У вересні минулого року SpaceX купила ліцензії на спектр приблизно за $17 млрд, а в листопаді уклала ще одну угоду на $2,6 млрд.
Нагадаємо – лоукост-авіакомпанія Wizz Air нещодавно оголосила про плани надати інтернет Starlink на борту своїх літаків із 2027 року. Вона стане першим європейським бюджетним перевізником із такою технологією.

