Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албаніз заявив, що уряд посилить законодавство про заборону соціальних мереж для дітей віком до 16 років. Влада також готується до судових процесів проти великих цифрових платформ.
Про це пише Reuters. Причиною стали дані, які свідчать, що чинні обмеження майже не вплинули на використання соцмереж підлітками.
Закон, який набув чинності шість місяців тому, забороняє платформам створювати акаунти для користувачів молодше 16 років. За словами Албаніза, уряд хоче зробити закон максимально стійким до можливих судових оскаржень. Також планується розширити повноваження австралійського регулятора eSafety.
Дослідження показують, що нинішні механізми перевірки віку працюють неефективно. Діти легко обходять вимоги за допомогою селфі або інших способів. У багатьох випадках платформи взагалі не перевіряють вік користувачів.
Зуважимо – заборона австралійського уряду є однією з перших у світі спроб обмежити доступ підлітків до популярних соцмереж. Під дію закону потрапили десять найбільших сервісів, серед них: Facebook, Instagram, TikTok, Snapchat, YouTube, X (колишній Twitter), Reddit, Twitch, Kick та Threads.

