Уряд Японії планує до 2040 року забезпечити близько 370 трлн єн ($2,3 трлн) державних і приватних інвестицій у 17 стратегічних галузей економіки. Ініціатива стане частиною нової стратегії економічного зростання прем’єр-міністерки Японії Санае Такаїті.
Як пише Reuters, програму можуть представити вже наступного тижня. Основними напрямами інвестування стануть штучний інтелект, виробництво напівпровідників і космічна галузь. Уряд розраховує, що державні витрати стимулюватимуть додаткові вкладення з боку приватного сектору.
Також влада розглядає можливість запровадження багаторічної бюджетної системи для стабільного фінансування проєктів, які мають значення для економічної безпеки країни. Частину таких витрат можуть покривати за рахунок спеціальних облігацій.
Так звані bridging bonds використовують для тимчасового фінансування. Вони випускаються під конкретні джерела майбутнього погашення, що дозволяє уряду демонструвати дотримання бюджетної дисципліни навіть на тлі збільшення державних витрат.
Нагадаємо – уряд Японії попередив про ризик залежності від іноземного ШІ. На думку міністра цифровізації Японії Хісасі Мацумото, Японія може стати залежною від іноземних технологій штучного інтелекту, якщо не прискорить власний розвиток у цій сфері.

